تبلیغات
خــــزر
 
 
 
سایت در حال بازسازی . . .

راهنمای خندیدن و لبخند زدن :)

نویسنده : حامد نوری | تاریخ : 06:54 ب.ظ - جمعه 20 مرداد 1391

برای لحظه ای به قیافه خود فکر کنید. سعی کنید آخری باری که در عکسی حضور داشته اید را به یاد بیاورید. زمانی که سعی داشتید در آن عکس خوب بیفتید. شما یک لبخند خوب را می شناسید، اما دانستن این که لبخند خوب چه شکلی است کافی نیست، شما باید بدانید که چگونه آن را ایجاد کنید.لبخند خالصانه و ملیح در مقابل لبخند ساختگی

910510-www-Narenji-ir-genuine-smile_01.jpg

خنده، قدرت و تاثیر بسیاری زیادی در روابط اجتماعی و ایجاد تصویر ذهنی خوب از شما در ذهن دیگران دارد. پس بسیار اهمیت دارد که بدانید آیا لبخند شما واقعی به نظر می رسد یا ساختگی. در مورد تفاوت بین این دو تحقیقات فراوانی شده است.


به طور کلی دو عضله در خندیدن، درگیر هستند. عضله گونه و عضله دور چشم. در خنده های ساختگی فقط ماهیچه گونه منقبض می شود و لب را می کشد. اما در خنده واقعی هر دو عضله منقبض می شوند و علاوه بر لب، پوست اطراف چشم ها نیز کشیده می شود و چشم ها باریک تر دیده می شوند. این خنده را خنده دوشن نیز می نامند. مانند عکس های زیر.


910510-www-Narenji-ir-genuine-smile_05.jpg

910510-www-Narenji-ir-genuine-smile_04.jpg

Guillaume Duchenne پزشک معروف فرانسوی، یکی پیشگامان در زمینه خنده شناسی :) هستند. وی علاوه بر تحقیقاتش در زمینه خنده، در مورد دیگر عضلات بدن نیز تحقیقاتی داشته و بیماری تحلیل عضلانی دوشن نیز به نام ایشان نام گذاری شده است.


حالا به مشکل اصلی برمی گردیم. چطور در زمانی که واقعا نمی خندیم، لبخند خوبی بر لب داشته باشیم. چه کنیم تا زمانی که در عکسی ظاهر می شویم، لبخند ما ساختگی نباشد. شما برای این کار نیاز به تمرین دارید.


چگونه تمرین کنیم

910510-www-Narenji-ir-genuine-smile_02.jpg

مواد لازم: یک آینه یا وبکم و مقداری زمان. سعی کنید در آینه یا وبکم با خودتان صحبت کنید و واکنش نشان دهید. لبخند بزنید، بخندید، حالت جدی، عصبانی، وحشت زده و … به خود بگیرید. به چهره ها دقت کنید. حالت و احساسی که از آنها می آید را حس کنید. اگر آن حس مناسب بود، سعی کنید آن چهره را دوباره تکرار کنید. شاید وبکم واقعی تر از آینه باشد. زیرا در زمانی که حالت خاصی به چهره تان داده اید، خود را نمی بینید. در حالی که در آینه با دیدن چهره، سعی بر تصحیح آن می کنید.


نکته مهم: نگه داشتن یک حالت طبیعی روی صورت برای بیش از چند ثانیه غیر ممکن است و بعد از آن به حالت ساختگی شبیه می شود.


زمان بندی مناسب

910510-www-Narenji-ir-genuine-smile_03.jpg

زمانی که فکر کردید، کاملا کار را یاد گرفته اید. دوربین عکاسی تان را تنظیم کنید و با تایمر اتوماتیک از خودتان عکس بگیرید. با توجه به این که نگه داشتن یک حالت طبیعی روی صورت برای بیش از چند ثانیه غیر ممکن است، زمان بندی مناسب بسیار اهمیت دارد. باید اندکی قبل از گرفته شدن عکس (حدود نیم ثانیه)، شروع به شکل دادن آن حالت روی چهره بکنید.


بله، این کار غیر عادی است

نویسنده ذکر می کند که او این تمرینات را در نوجوانی آغاز کرده، نه فقط برای قیافه اش در عکس ها، بلکه برای بهتر واکنش نشان دادن در موقعیت های مختلف. وی ذکر می کند که از واکنش های نامناسب و غیرعادی صورتش ناراحت بوده، پس می نشسته و جلوی آینه تمرین می کرده است. گرچه این تمرینات عجیب به نظر می رسد، اما آنها واقعا جواب می دهند. پس اگر تمایل دارید که در عکس ها قیافه مناسبی داشته باشید یا دوست دارید که کنترل کاملی روی وضعیت صورت خود داشته باشید (مانند بازیگرها) این تمرینات واقعا کمک می کنند.برچسب ها : حالت خنده , خندین , خوش عکس , رازهای خنده , روش خندیدن ,
دسته بندی : اجتماعی , عمومی ,
 

آخرین مطالب

» اعتراض خانواده ی ماندلا به مجموعه ی «شمعدونی»!! ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» علت تشکیل سراب چیست؟ ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» چرا آب بی‌رنگ است؟ ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» چرا بعضی وقت‌ها حس می‌کنیم صحنه‌ای از زندگی روزمره خود را در خواب دیده‌ایم؟ ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» 29روش برای خلاق ماندن ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» حکایت جالب ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» قانون الگوی زیر را کشف کنید! ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» عدد نوزده در قرآن ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» آنچه به موفقیت می انجامد ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» مستطیل طلایی ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» یه شگفتی کوچولوی ریاضی!! ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» شاخص موفقیت ( جمعه 11 اردیبهشت 1394 )