تبلیغات
خــــزر
 
 
 
سایت در حال بازسازی . . .

مذاکرات مستقیم ایران _ آمریکا در نیمه دوم سال ۲۰۱۳ پس از ۳۴ سال

نویسنده : حامد نوری | تاریخ : 10:22 ق.ظ - یکشنبه 30 تیر 1392

نیکلاس برنز، معاون پیشین وزیر امور خارجه آمریکا در امور سیاسی با توجه به اخبار رسیده به او در مورد کاهش تنش ها میان ایران و آمریکا پیش بینی کرد این دو کشور در نیمه دوم سال ۲۰۱۳، با یکدیگر مذاکره مستقیم خواهند داشت.

نیکلاس برنز، معاون پیشین وزیر امور خارجه آمریکا در امور سیاسی با توجه به اخبار رسیده به او در مورد کاهش تنش ها میان ایران و آمریکا پیش بینی کرد این دو کشور در نیمه دوم سال ۲۰۱۳، با یکدیگر مذاکره مستقیم خواهند داشت. در صورت تحقق این پیش بینی، برای اولین بار پس از ۳۴ سال ایران و آمریکا بر سر میز مذاکرات مستقیم خواهند نشست.برنز در مقاله ای با عنوان « سرگردانی آمریکا -اسراییل درباره ایران» در سایت «تایمز ریکورد» با اشاره به اظهارات اخیر نتانیاهو نوشت: نوشت که بخش عمده ای از آنچه نتانیاهو می خواهد که شامل تحریم سنگین و تهدید به زور است، توسط باراک اوباما و جورج بوش، روسای جمهور فعلی و پیشین آمریکا به اجرا در آمده است. حتی خود نتانیاهو هم در مصاحبه یکشنبه گذشته خود پذیرفت که ایران هنوز از خط قرمز تل آویو در زمینه توان هسته یی یا از خط قرمز آمریکا درباره سلاح هسته یی عبور نکرده است. هیچ کارشناس متبحری هم پیش بینی نمی‌کند که ایران در سال ۲۰۱۳ به سلاح هسته‌یی دست یابد.

وی ادامه داد: بنابر این اکنون زمان دیپلماسی است و دلیلی برای کوبیدن بر طبل جنگ وجود ندارد.

برنز افزود: نمایش واقعی در نیمه دوم این سال (۲۰۱۳) احتمالا در میز مذاکرات در در وین، استانبول یا ژنو رخ خواهد داد؛ که در آنجا دیپلمات‌های آمریکایی و ایرانی احتمالا اولین گفت‌و‌گوی اساسی را پس از ۳۴ سال قطع روابط که در دوران جیمی کارتر آغاز شد، انجام خواهند داد و اینجاست که هشدار نتانیاهو مبنی بر اینکه اسراییل (رژیم صهیونیستی) ممکن است پیش از آمریکا (به‌اقدام علیه ایران بپردازد) نسنجیده خواهد بود است.

وی با اشاره به رابطه نزدیک آمریکا با رژیم صهیونیستی ادامه داد: اگر اسراییل در حالی که همچنان شانس راه‌حل دیپلماتیک وجود دارد، دست به حمله بزند، میان این دو دوست نزدیک بحرانی قطعی ایجاد خواهد شد.

برنز در ادامه با ادعای توانمندی آمریکا برای حمله به ایران افزود که «اسراییل با وجود قدرتش، از ظرفیت نظامی و اعتبار بین‌المللی برای مهندسی حمله‌ای که آمریکا قادر به انجام آن است، برخوردار نیست» و تاکید کرد که اگر نیاز به توسل به زور در صورت شکست مذاکرات باشد، بهتر است توسط آمریکا انجام گیرد و بنابر این « نتانیاهو باید به اوباما اعتماد کند، اجازه دهد رهبری امور را به دست گیرد، زمان و فضا را فراهم کند تا آمریکا بتواند به بررسی گزینه دیپلماتیک جایگزین برای جنگ باشد.

این دیپلمات پیشین آمریکایی در ادامه با ذکر اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی باید در خصوص ایران شکیبا باشند، ایران را «تهدیدی » مشترک برای دو طرف خواند و افزود که بهتر است اوباما و نتانیاهو در خصوص آنچه انجام می دهند، متحد باشند.

برنز معتقد است: طبعاً یک توافق با ایران بر جنگ وحشتناک با این کشور ارجحیت دارد.برچسب ها : مذاکره , ایران , آمریکا , 34 سال , مستقیم , مذاکره مستقیم ,
دسته بندی : جامعه و سیاست ,
 

آخرین مطالب

» اعتراض خانواده ی ماندلا به مجموعه ی «شمعدونی»!! ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» علت تشکیل سراب چیست؟ ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» چرا آب بی‌رنگ است؟ ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» چرا بعضی وقت‌ها حس می‌کنیم صحنه‌ای از زندگی روزمره خود را در خواب دیده‌ایم؟ ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» 29روش برای خلاق ماندن ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» حکایت جالب ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» قانون الگوی زیر را کشف کنید! ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» عدد نوزده در قرآن ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» آنچه به موفقیت می انجامد ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» مستطیل طلایی ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» یه شگفتی کوچولوی ریاضی!! ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» شاخص موفقیت ( جمعه 11 اردیبهشت 1394 )