تبلیغات
خــــزر
 
 
 
سایت در حال بازسازی . . .

پشت پرده پرونده کرسنت و ماجرای دروغ مصلحتی کیهان!

نویسنده : حامد نوری | تاریخ : 07:53 ب.ظ - دوشنبه 14 مرداد 1392


روزنامه کیهان برای حمله به وزیر احتمالی نفت دولت یازدهم، پرونده خاک خورده کرسنت را باز می کند تا بلکه پروژه مهندسی کابینه با هدف مشکوکش، محقق شود.

خبرنگار پایگاه خبری «انتخاب» برای آگاهی از قرارداد کرسنت و ادعای حسین شریعتمداری به تحقیق پیرامون این موضوع پرداخت. فردی آگاه از قرارداد کرسنت که خواست نامش فاش نشود در این رابطه به "انتخاب" گفت: "کرسنت، پروژه انتقال گاز ایران به شارجه و دوبی است. مدیرعامل شرکت شارجه دبی در سال 1378 به دفتر  آقای خاتمی مراجعه می کند و پیشنهاد می دهد که این قرداد بسته شود تا مشکل جزایر سه گانه ایران حل شود.

به گفته این مدیر فعلی صنایع نفت و گاز، "طرفین حدود هفت ماه مذاکرات فنی داشتند و توافقات اولیه حاصل شد؛ ضمن اینکه همزمان یکسری مذاکرات سیاسی نیز در همین رابطه با طرف اماراتی انجام گرفت اما در ادامه کار به دلیل طولانی شدن روند این قرارداد متوقف ماند."

وی با بیان اینکه "سال 1380 طرف خارجی دوباره مذاکرات را آغاز کرد تا اینکه در سال 1383 امضا شد، اظهار داشت: "این قرارداد مخالفان جدی هم داشت چرا که سال 78 قیمت نفت بشکه ای 9 تا 10 دلار بود اما بعدها نرخ بالا رفت و شرایط ایران تغییر یافت."


این مدیر نفتی اما به موضوعی مهم اشاره می کند که حسین شریعتمداری با توسل به روش های خاص از مخاطبان پنهان می کند: "سال 84 مقامات ارشد دولت نهم با اطلاع رییس، دستور می دهند که از طرف خارجی کرسنت باید دوباره پول دریافت شود؛ در واقع قراردادی که در دولت اصلاحات امضا شده بود به دستور آقای احمدی نژاد و محمدرضا رحیمی حذف شد. در نهایت قرارداد اول لغو و مرحوم کردان و رحیمی مذاکرات را دوباره آغاز می کنند و همان قرارداد را برای دومین بار امضا می شود."

وی گفت: باید به اطلاع برادر حسین شریعتمداری رسانده شود که تیم دولت نهم در واقع می خواسته نیروهای های خودشان این مساله را به نتیجه برسانند.

این مدیر نفتی در ادامه مدعی شده که «وزارت نفت از سال 78 تا 83 با امضای این قرارداد مخالف بود اما براساس اطلاعات موجود، برخی نمایندگان مجلس به وزارت نفت فشار می آورد تا قرارداد کرسنت امضا شود. »

براساس اخبار منتشر شده در رسانه ها، "بیژن نامدار زنگنه" وزیر احتمالی نفت در دولت دکتر روحانی خواهد بود. از زنگنه به عنوان یکی از با سابقه ترین چهره های کابینه روحانی نام می برند. وی 4 سال در کابینه مهندس میرحسین موسوی به عنوان وزیر جهاد سازندگی، هشت سال در دولت سازندگی متصدی وزارت نیرو بود و در دولت اصلاحات نیز به مدت هشت سال وزارت نفت را برعهده داشت.


برچسب ها : کیهان , شریعتمداری , حمله , روحانی , کابینه ,
دسته بندی : جامعه و سیاست ,
 

آخرین مطالب

» اعتراض خانواده ی ماندلا به مجموعه ی «شمعدونی»!! ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» علت تشکیل سراب چیست؟ ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» چرا آب بی‌رنگ است؟ ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» چرا بعضی وقت‌ها حس می‌کنیم صحنه‌ای از زندگی روزمره خود را در خواب دیده‌ایم؟ ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» 29روش برای خلاق ماندن ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» حکایت جالب ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» قانون الگوی زیر را کشف کنید! ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» عدد نوزده در قرآن ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» آنچه به موفقیت می انجامد ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» مستطیل طلایی ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» یه شگفتی کوچولوی ریاضی!! ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» شاخص موفقیت ( جمعه 11 اردیبهشت 1394 )