تبلیغات
خــــزر
 
 
 
سایت در حال بازسازی . . .

وزارت علوم: ۶ هزار دکتر بیکارند!

نویسنده : حامد نوری | تاریخ : 10:44 ق.ظ - سه شنبه 23 اردیبهشت 1393رییس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: شش هزار نفر با مدرک دکترای تخصصی (phd) در سطح کشور بیکار هستند.
محمدرضا رضوان طلب در گفت و گو با ایرنا در یاسوج افزود: این افراد در فراخوان های مختلفی که از سوی مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری اعلام می شود و بر اساس نیاز دانشگاه ها جذب و استخدام خواهند شد.


وی با بیان این که افراد دارای مدارک دکترا در اولویت جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه ها هستند، اظهار کرد: جذب مربی و افراد با مدرک کارشناسی ارشد در اولویت های بعدی قرار دارد. رضوان طلب با اشاره به این که مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سهمیه جذب مربی در دانشگاه های کشور را محدود کرده، بیان داشت:این اقدام با هدف جذب افراد با مدرک دکترا صورت گرفته است.

وی افزود: از سال ۸۸ تاکنون ۳۰ هزار عضو هیات علمی در دانشگاه های کشور جذب شده است. رضوان طلب، استاندارد بین المللی جذب اعضای هیات علمی را به ازای هر ۱۳ دانشجو یک نفر اعلام کرد و گفت:به دلیل وجود برخی مشکلات این استاندارد در دانشگاه های کشور به طور کامل اجرا نشده است.

رییس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: تلاش می شود جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه های کشور به نحو مطلوب و شایسته ای انجام شود و به سوی استاندارد شدن پیش رود. وی بیان کرد: تاکنون در سایت مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۳۴۰ هزار نفر برای جذب در هیات علمی دانشگاه های کشور نام نویسی کرده اند که از این تعداد ۴۰ هزار نفر جذب یا در مرحله جذب شدن قرار دارند.

رضوان طلب اظهار کرد: اطلاعات و مشخصات ۳۰۰ هزار نفر باقی مانده که با مدرک کارشناسی ارشد و دکترا با تخصص های مختلف در سایت نام نویسی کرده و جذب نشده اند در قالب یک لوح فشرده در اختیار حوزه مدیریت منابع و توسعه انسانی دولت قرار گرفته است. وی ادامه داد: دولت و دستگاه های اجرایی در صورت نیاز به تخصص این افراد می توانند نسبت به جذب آنان اقدام کنند.


برچسب ها : دکترا , بیکار , شش هزار بیکار با مدرک دکترا , مدرک ,
دسته بندی : آماری ,
 

آخرین مطالب

» اعتراض خانواده ی ماندلا به مجموعه ی «شمعدونی»!! ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» علت تشکیل سراب چیست؟ ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» چرا آب بی‌رنگ است؟ ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» چرا بعضی وقت‌ها حس می‌کنیم صحنه‌ای از زندگی روزمره خود را در خواب دیده‌ایم؟ ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» 29روش برای خلاق ماندن ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» حکایت جالب ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» قانون الگوی زیر را کشف کنید! ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» عدد نوزده در قرآن ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» آنچه به موفقیت می انجامد ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» مستطیل طلایی ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» یه شگفتی کوچولوی ریاضی!! ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» شاخص موفقیت ( جمعه 11 اردیبهشت 1394 )