تبلیغات
خــــزر
 
 
 
سایت در حال بازسازی . . .

با این 5 ترفند سردرد را ضربه فنی کنید

نویسنده : زهرا سهرابی | تاریخ : 07:58 ب.ظ - چهارشنبه 23 مهر 1393


سردرد مشکلی است که بر اثر فشار کاری زیاد یا استرس های مختلف به وجود می آید البته سردرد دلایل دیگری هم دارد. این مشکل به راحتی با چند راهکار ساده قابل حل است. تنها کافی است بهترین راهکار را انتخاب کنید.


1. وضو بگیرید تا آرام شوید. محققان در دنیا با دین های مختلف به خواص وضو اعتراف کرده اند چرا که برای به جریان انداختن راه خون بسیار مفید است همچنین وضو میتواند سردرد شما را از بین برده و آرامش خاصی را در بدن به وجود آورد.

2. این روزها که هوا به سمت سرما می رود دقت داشته باشید که بیشتر در معرض سردرد قرار خواهید گرفت. حس خوب یک دوش آب گرم هنگام صبح می تواند به سرعت باعث سردرد شما شود پس از این کار اجتناب کنید.

3. در رختخواب بمانید تا سردردتان بهبود پیدا کند این دقیقا اولین راهکاری است که می توان به آن اشاره کرد. بهتر است در محیطی تاریک باشید تا سردرد بیشتر نشود. بسیاری از پزشکان برای افرادی که سر و گردنشان درد می کند آرامش را تجویز می کنند این دردها معمولا بر اثر عصبانیت یا استرس به وجود می آید.

4. آب و چای را فراموش نکنید چرا که بخشی از سردردها بر اثر خشک شدن اندام های داخلی بدن به وجود می آید. هرگاه سردردهای شدید گرفتید بهتر است از آب یا چای استفاده کنید. یک لیوان چای سبز می تواند برای درمان سردرد در دو دقیقه بسیار عالی باشد. از نوشیدن روزانه 5 لیوان آب اصلا دریغ نکنید.

5. داروهای ساده را نیز می توانید برای از بین بردن سردرد استفاده کنید. برخی از دارو و قرص هایی که تاثیرات زیادی ندارند برای رفع سردرد خوب هستند البته دقت داشته باشید که بهتر است برای دردهای شدید حتما به پزشک مراجعه کرده و خودتان را به متخصص نشان دهید. استفاده بیش از اندازه از داروهای شیمیایی خود می تواند عاملی برای افزایش بیماری شما باشد.برچسب ها : استرس . آرامش . دارو , بیماری. متخصص . سردرد , سرما . قرص . پزشک ,
 

آخرین مطالب

» اعتراض خانواده ی ماندلا به مجموعه ی «شمعدونی»!! ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» علت تشکیل سراب چیست؟ ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» چرا آب بی‌رنگ است؟ ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» چرا بعضی وقت‌ها حس می‌کنیم صحنه‌ای از زندگی روزمره خود را در خواب دیده‌ایم؟ ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» 29روش برای خلاق ماندن ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» حکایت جالب ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» قانون الگوی زیر را کشف کنید! ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» عدد نوزده در قرآن ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» آنچه به موفقیت می انجامد ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» مستطیل طلایی ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» یه شگفتی کوچولوی ریاضی!! ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» شاخص موفقیت ( جمعه 11 اردیبهشت 1394 )