تبلیغات
خــــزر
 
 
 
سایت در حال بازسازی . . .

تکدی گری؛ سنتی، مدرن، پست مدرن!

نویسنده : حامد نوری | تاریخ : 04:04 ب.ظ - یکشنبه 15 دی 1392توجه: در این نوشتار هدف انتقاد بر یک کار زشت و یک آفت در جامعه پزشکی کشورمان است و به هیچ وجه توهین به جامعه پزشکی نیست؛ زیرا با قطعیت می توان گفت که جامعه پزشکی کشورمان انسان های بزرگ و شریف کم ندارد. به امید روزی که هیچ پزشکی برای انجام وظیفه خود و خدمت به مردم پول های اضافی و گزاف دریافت نکند!

کمک به هم نوع کاری است بسیار پسندیده و نیکو. الحق و والانصاف هم مردم کشورمان در این زمینه بسیار فعال اند؛ اما برخی ها از این احساسات پاک مردم سوء استفاده می کنند. چیزیکه همه آن را با نام تکدی گری می شناسیم. فارغ از اینکه بطور کلی از نظر عقلی هم این کار مذموم است، تکدی گری حتی مورد نکوهش دین مقدس اسلام نیز قرار گرفته است. امروز می خواهم در رابطه با سیر جریان تکدی گری حرف بزنم و این که چگونه تکدی گری از کوچه و بازار شروع شد و سر از مطب های برخی پزشکان کشورمان درآورد! در کل می خواهم در رابطه با تکدی گری سنتی، مدرن و پست مدرن حرف بزنم!

یادش بخیر روزگاری تکدی گری فقط از طریق دوره گردی و خواستن پول از مردم و هزار حقه و کلک امکان پذیر بود. اما امان از دست پیشرفت تکنولوژی! پیشرفت جامعه و تکنولوژی باعث شد که دیگر این نوع تکدی گری بهره خوبی برای برخی ها نداشته باشد. از این رو تکدی گری وارد عرصه جدیدی شد. من این دوره را دوره مدرن تکدی گری می نامم.

بسیاری از شماها اگر با این پدیده رو به رو نشده باشید لااقل از اطرافیان خود شنیده اید که برخی از پزشکان کشورمان برای انجام وظیفه خود زیرمیزی دریافت می کنند. به طور خلاصه می توان گفت در دوره مدرن تکدی گری تمامی فرایند تکدی گری زیر میز انجام می گرفت و هیچ اثری از آن در روی میز نبود! یعنی به زبان خودمانی تکدی گری علنی نبود و قسمتی تا حدودی شرم و حیا باقی مانده بود. اما امان از روزگار جافی که در آن هیچ چیزی پایدار نیست.برچسب ها : تکدی گری , جامعه پزشکی , جامعه , زیرمیزی ,
دسته بندی : جامعه و سیاست ,
 

آخرین مطالب

» اعتراض خانواده ی ماندلا به مجموعه ی «شمعدونی»!! ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» علت تشکیل سراب چیست؟ ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» چرا آب بی‌رنگ است؟ ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» چرا بعضی وقت‌ها حس می‌کنیم صحنه‌ای از زندگی روزمره خود را در خواب دیده‌ایم؟ ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» 29روش برای خلاق ماندن ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» حکایت جالب ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» قانون الگوی زیر را کشف کنید! ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» عدد نوزده در قرآن ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» آنچه به موفقیت می انجامد ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» مستطیل طلایی ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» یه شگفتی کوچولوی ریاضی!! ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» شاخص موفقیت ( جمعه 11 اردیبهشت 1394 )